Medarbejdere

Lars Kofod
lars@fysiosilkeborg.dk
Fysioterapeut, Cert. MDT
Klinikejer
F. 1965
Uddannet 1991
Videre/efteruddannelse:
Manuel Terapi, McKenzie, Medicinsk Trænings Terapi, Osteopati, Neurodynamik, tidligere fysioterapeut for Viborg FF superliga


Torsten Glud
torsten@fysiosilkeborg.dk
Fysioterapeut
F. 1965
Uddannet 1991
Videre/efterudannelse:
Manuel Terapi, Osteopati, MuscleEnergyTech.Whiplash, Akupunktur (Dansk Medicinsk Selskab for Akupunktur)


Fysio Silkeborg Medarbejdere_0005_Karin

Karin Byrialsen
karin@fysiosilkeborg.dk
Fysioterapeut
F. 1967
Uddannet 1998
Videre/efteruddannelse:
Manuel Terapi, Mckenzie, Muscle Energy Technique.


Mads Ottow Vesterlund
mads@fysiosilkeborg.dk
Fysioterapeut, Dip. MDT
F. 1974
Uddannet 2000
Videre/efteruddannelse:
McKenzie, Idrætsfys.,Kinetic Control, MuscleEnergyTechnique, Whiplash, løbestilsanalyse.


Fysio Silkeborg Medarbejdere_0006_Per

Per Nørgaard Nielsen
per@fysiosilkeborg.dk
Fysioterapeut, Cert. MDT
F. 1968
Uddannet 1993
Videre/efteruddannelse:
Manuel Terapi, McKenzie, Medicinsk Trænings Terapi, Idrætsfys., Supersole


Fysio Silkeborg Medarbejdere_0002_Jacob

Jakob Grønkjær
jakob@fysiosilkeborg.dk
Fysioterapeut
F. 1980
Uddannet 2008
Videre/efteruddannelse:
McKenzie, Idrætsfysioterapi, Kinesiotape, Såler, Løbestilsanalyse, Neurologi


Fysio Silkeborg Medarbejdere_0008_Lone

Lone Kristensen
lone@fysiosilkeborg.dk
Fysioterapeut, Cert. MDT,MedAc
F. 1971
Uddannet 2001
Videre/efteruddannelse:
Mckenzie, Akupunktur, Manuel Terapi, Dynamisk Stabilitet, Whiplash, Idrætsfysioterapi, Osteopati, Muscle Energy technique


nana

Nanna Studsgaard Nissen
nanna@fysiosilkeborg.dk
Fysioterapeut, Cert. MDT
F. 1989
Uddannet 2016
Videre/efteruddannelse:
McKenzie, SuperSole, Shockwave Terapi,
Fysio-Pilates instruktør


Jesper Abildtrup
jesper@fysiosilkeborg.dk
Fysioterapeut
F. 1973
Uddannet 2001

Videre/efteruddannelse:
Sportsfysioterapi, Medicinsk Akupunktur, Muligan Concept, Manipulationsteknikker,
Aktuel fysioterapeut for Silkeborg-Voel Handbold.
Tidligere personlig træner, instruktør i Raw Fit, fysioterapeut for FC Midtjylland håndbold, Viborg HK, Randers FC


Mette Jørgensen
mette@fysiosilkeborg.dk
Fysioterapeut
F. 1989
Uddannet 2014

Videre/ efteruddannelse:
Muligan Concept, Fysoiopilates, Sportsfysioterapi herunder knæ og skulderkurser, Dry needing


Fysio Silkeborg Medarbejdere_0009_Nanna

Nanna Reimick
nanna@bib-nu.dk
Ergoterapeut
F. 1975
Uddannet 2003
Videre/efteruddannelse:
Sensory profile, Movement ABC, Motorikkonsulent
Speciale:
Børn med sansemotoriske udfordringer, adoptivbørn, børn med diagnoser indenfor autisme og ADHD/ADD-spektret, børn med mindre fysiske handicaps


Anne Vestergaard
mail@fysiosilkeborg.dk
Sekretær


Susanne Munkholm Nielsen
mail@fysiosilkeborg.dk
Sekretær


Pia Veis Pedersen
mail@fysiosilkeborg.dk
Sekretær